تویوتا لندکروزر 2022 فروشگاه اینترنتی کارینزو
تویوتا لندکروز 2022 معرفی شد.

قطعا در سگمنت SUV، خودروهای معتبر زیادی در دنیا وجود دارند اما کمتر SUV مانند لندکروزر است که با وجود طراحی محافظه کارانه همچنان چشم ها را به سمت خود بکشاند. به هر حال تویوتا لندکروزر 2022 با عنوان LC300 جانشینی برای نسخه LC200 محبوب است که در دو نسخه با چند موتور راهی بازار می شود.

پلتفرم TNGA یا Toyota New Global Architecture ساختار اصلی LC300 را بر عهده گرفته است. بدون شک لندکروزر یکی از مهمترین SUV های مورد انتظار بازار است که بالاخره با معرفی مدل 2022 این انتظار برای مدتی محدود به پایان رسیده است.

با وجود اینکه نسخه LC300 یک تراک جدید محسوب می شود اما همچنان می توان خط مش نسخه LC200 را بروی این نسخه مشاهده کرد. شاید این جدید بودن را باید بیشتر مدیون ساختاری جدید در بدنه بود که بر اساس ادعا تویوتا باعث شده تا نسخه 2022 نزدیک 200 کیلوگرم سبک تر از لندکروزر LC200 باشد.

لندکروز 2022 مقاله موجود در کارینزو

 

تویوتا لندکروزر 2022 در نسخه 5 صندلی دارای وزن 2619 کیلوگرم و در نسخه 7 صندلی دارای وزن 2664 کیلوگرم است. یکی از تغییرات صورت گرفته در لندکروزر 2022 پایین آمدن مرکز ثقل خودرو است که در کنار تقسیم وزن 53 درصد به 47 درصد، پایداری خودرو در شرایط خاص را بیشتر می کند و خطر واژگونی را بسیار کم می کند.

 

پشت لندکروز 2022 در کارینزو

 

برای نیرو دادن به این SUV سنگین وزن 2.6 تنی، دیگر از موتور 8 سیلندر اتمسفریک یا تنفس طبیعی خبری نیست. تویوتا بجای موتور 8 سیلندر تنفس طبیعی به عنوان گزینه برتر، دو موتور 6 سیلندر توربو در نظر گرفته است.

موتور برتر یک موتور V6 توئین توربو با حجم 3.5 لیتر است که می تواند قدرت 409 اسب بخار و گشتاور 650 نیوتن متر را ایجاد کند. این موتور با وجود داشتن دو سیلندر کمتر نسبت به موتور 8 سیلندر قدیمی، به یک جفت توربو مجهز شده است که در نهایت 30 اسب بخار بیشتر و نزدیک به 108 نیوتن متر گشتاور بیشتر تولید می کند.

این ساختار چه در بخش عملکرد موتور و تکان دادن این جثه بزرگ و چه در بخش مصرف سوخت، بهتر عمل می کند. موتور دیگر یک نسخه 3.3 لیتری توئین توربو دیزل است. این موتور احتمالا می تواند 305 اسب بخار و گشتاور 700 نیوتن متر را تولید کند.

 

 

مانیتور لندکروز 2022 در کارینزو

 

 

برای این دو موتور، جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک در نظر گرفته شده است که در نهایت باعث می شود نسخه بنزینی را با شتاب صفر تا صد 6.7 ثانیه روبرو سازد که برای چنین وزنی بسیار مناسب است. در این میان تویوتا برای بعضی از بازارها، موتور 6 سیلندر تنفس طبیعی با جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک در نظر گرفته است که اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست.

 

داخل لندکروز 2022 کارینزو

 

تویوتا لندکروزر 2022 در بخش فضای داخلی، تغییرات گسترده ای را تجربه می کند. یک نمایشگر با نهایت ابعاد 12.3 اینچ در بخش سرگرمی قابلیت هایی مانند Apple CarPlay و Android Auto را در اختیار کاربران قرار می دهد.

شاید یکی از برترین ویژگی های این سیستم، مدیریت سیستم ارتقاء یافته تعلیق خودرو است. سیستم تعلیق متغیر تطبیقی و سیستم تعلیق دینامیک با کنترل الکترونیکی، کنترل این خودرو 2.6 تنی را حتی در سخت ترین شرایط آسان می سازد. در این سیستم راننده می تواند با استفاده از این مانیتور تصمیم درستی در مورد انتخاب مسیر بهتر داشته باشد.

 

تویوتا لندکروز 2022 فروشگاه اینترنتی کارینزو

 

از دیگر ویژگی های داخلی لندکروز2022 می توان به دوربین 360 درجه، شارژ بی سیم گوشی هوشمند، نمایش مشخصات بروی شیشه جلو، تصفیه هوای داخلی و احراز هویت با اثر انگشت اشاره کرد. تویوتا نسخه خاص دیگری به عنوان GR را به نمایش گذاشت که با توجه به ارتفاع بلندتر، قطعات پلاستیکی، رینگ و لاستیک های متفاوت و جلو پنجره خاص احتمالا به عنوان نسخه آفرود در نظر گرفته شده است.

 

 

اشتراک گذاری