روغن موتور آتا اویل ساخت کدام شرکت است؟
 • شرکت اوجان شیمی تبریز در سال 1382 در شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز، که با حدود 600 واحد صنعتی بزرگترین شهرک صنعتی استان آذربایجان شرقی محسوب می­شود، متولد شد. واژه اوجان نام اولیه و باستانی شهر بستان آباد واقع در 35 کیلومتری تبریز است که مهد فروشندگان روانکار در استان بوده و دلیل انتخاب این نام برای شرکت، وابستگی مؤسسین به این شهر بوده است.

  این شرکت با فاصله 250 متری از خط آهن تهران – تبریز، علاوه بر اتصال به مسیر ریلی کشوری، از طریق اتصال به خط آهن ترکیه به عنوان دروازه اروپا، به مسیر ریلی اروپا نیز متصل است که موقعیتی ممتاز و استراتژیک بشمار می­رود. همین مزیت جغرافیایی سبب شد تا شرکت نفت سپاهان در سال 1386 با هدف افزودن یک مسیر ریلی به مسیر آبی برای صادرات، به منظور دور زدن تحریم­های احتمالی، 70 درصد سهام شرکت را خریداری کند.

  شرکت اوجان شیمی تبریز با دارا بودن مخازن فولادی به ظرفیت 8000 تن، پس از پالایشگاه و پتروشیمی تبریز بیشترین حجم ذخیره ­سازی فراورده­های نفتی را داراست.

  3000 تن از این مخازن با سطح داخلی اپوکسی شده برای ذخیره­ سازی مواد خورنده از قبیل منو اتیلن گلایکول (MEG) بکار می­روند. مساحت شرکت در دو قسمت مجزا از هم حدود 8000 متر مربع است که به 2 بخش تولید و پرکنی روغن و تولید ظروف پلاستیکی تقسیم می­شود.

  تا سال 1393 تنها مأموریت شرکت اوجان شیمی تبریز، توزیع محصولات شرکت نفت سپاهان در منطقه شمالغرب کشور (آذربایجان­های شرقی و غربی، اردبیل و کردستان) بود که البته امروز نیز اصلی­ ترین مأموریت این شرکت تلقی می­گردد. آمار فروش نشان می­دهد که در سال 1395 اوجان شیمی تبریز توانست برند اسپیدی را در آذربایجان­های شرقی و غربی از لحاظ فروش برتر به جایگاه دوم برساند.

  از سال 1393 با توجه به وجود زیرساخت­های لازم، مأموریت تولید ضدیخ – ضدجوش اسپیدی به شرکت واگذار گردید. در سال 1397 شرکت بالغ بر 2400 تن ضدیخ تولید کرد. البته حدود 100 تن از این میزان تولید، با برند ضدیخ ثبت شده خود شرکت به نام AZ.TOIL به اروپای شرقی صادر شد.

  با تمهیدات انجام شده و به منظور افزایش ظرفیت تولید ضدیخ، در سال 1397 پروانه بهره ­برداری تولید ضدیخ شرکت از 3000 تن به 6000 تن افزایش یافت. در سال 1397 متعاقب دستور مدیریت ارشد شرکت نفت سپاهان مبنی بر ایجاد بستر تولید ظروف پلاستیکی در شرکت با هدف تأمین بخشی از نیاز شرکت مادر، واحد ظرف­سازی شرکت تأسیس و پروانه بهره برداری تولید ظروف پلی اتیلنی با ظرفیت 495 تن در سال اخذ گردید.

  شرکت مجهز به خط تولید روغن با ظرفیت روزانه 16 تن نیز می­باشد. طبق استراتژی ابلاغی از سوی شرکت نفت سپاهان، در سال 1398، شرکت مأموریت تولید 1000 تن روغن موتور با برند روغن ثبت شده خود به نام ATAOIL و عرضه آن در سراسر کشور را نیز عهده ­دار شد.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای